Havuzlar

Sosyal tesis havuzları, olimpik havuzlar,otel havuzları, özel villa havuzları, prefabrik taşmalı hazır havuzlar v.b gibi her türlü yüzme havuzunu bünyesindeki deneyimli mühendis kadrosu ile TSE/UHE normlarına uygun olarak projelendirmektedir.

Yüzme Havuzları

Sosyal tesis havuzları, olimpik havuzlar,otel havuzları, özel villa havuzları, prefabrik taşmalı hazır havuzlar v.b gibi her türlü yüzme havuzunu bünyesindeki deneyimli mühendis kadrosu ile TSE/UHE normlarına uygun olarak projelendirmektedir.

Süs Havuzları

Süs havuzlarımız ve fiberglas saksılarımız, atmosfer şartlarına dayanıklı, sağlam, portatif ve hafiftir. Bahçe havuzlarımızda elektrikli devirdaim pompası bulunmakta olup, RGB Led aydınlatmalar görsel şölenin karanlıktaki tamamlayıcılarıdır.

Su Perdesi

Su perdeleri, büyük alanlar gerektirmeyen, suyun akış hissi ve sesini her türlü iç ve dış mekâna taşıyabilen özel üretimlerdir. Seva, her büyüklük ve nitelikte su perdesini kendi bünyesinde üretebilmekte ve özel projeler için özel çözümler sunabilmektedir.

Gölet Havuz

Yüzme havuzları oldukça haklı gerekçeler nedeni ile bayağı bir kötü şöhrete sahip. Bol miktarda CO2 yayıcının kullanıldığı yapımları her anlamda çok maliyetlere patlıyor; bakımlarından dolayı oldukça yüksek miktarlarda su ve enerji ziyan oluyor, hijyenik ve “güvenli” olmaları için kimyasal maddeler kullanılıyor ve daha üretken amaçlar (örneğin sebze yetiştirmek!) için kullanılabilecek geniş alanları kaplıyorlar. Ayrıca, yalnızca dönemsel (mevsimsel) olarak kullanıldıkları düşünüldüğünde, bakımları bir çok kişiye oldukça zahmetli geliyor.

Havuz Bakımı

Filtre, havuzlar için hijyen açısından son derece önemlidir. Büyük havuzların suyunu değiştirmek zor ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle filtre olması gereklidir. Ancak bazen boyut olarak küçük olan havuzlarda suyun değiştirilmesi kolay olduğu için olmayabilir. Maliyet filtrenin olup olmamasına göre değişebileceği gibi filtrenin kalitesine göre de değişiklik gösterebilir. Bakım fiyatı da kullanılan malzemeler ve havuzunun büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Panel Havuz

Fipool Panel Havuzlar % 100 Türk Mühendislerinin geliştirip yerli malzeme ile üretimini gerçekleştirdiği Fibercement levhalar ile çok sağlam ve sağlıklı havuz yan duvarlarını oluşturmak suretiyle yapılan panel havuz sistemidir. Diğer Sistem Parçaları Galvenizlenmiş Çelik Arka Ayak Sistemi ,Özel İmalat Alüminyum Ara ve Bağlantı Parçaları ile tamamlanmaktadır. Bu sayede İskelet yapıda yüksek mukavemet sağlanmaktadır.

Havuz İzolasyonu

Yüzme havuzlarında betonarme duvar ve zemin tek başına su sızıntısını ve kaçağını engelleyecek özellik taşımaz. Su tahliye delikleri, su girişleri, pencereler, beton yapıdaki duvar ve zemin birleşim yerleri gibi özel noktalar sızdırmazlık açısından zayıftır. Ayrıca betonarmede oluşabilecek çatlaklar da su sızıntısını kolaylaştırır. Havuz içi yüzeylerine yapılacak seramik türü kaplama uygulaması ise tek başına su yalıtımı sağlamaz.

Su ve ışık oyunları

Meydan Havuzları’nda olduğu gibi hareketli ya da sabit sistem olarak uygulanabilen Kuru Havuz Sistemleri’nin özelliği, zeminde açık bir havuzun bulunmaması görünümüdür. Su özel olarak tasarlanan tahliye bölümlerinden devir daim yapmak üzere tekrar havuza geri döner… Görsel olarak zeminde tercih edilen kaplama kullanılır. Böylece havuz daha az zarar görür, çevre kirliliğinden daha az etkilenir, sistem daha korunmalı kullanılır. Aynı zamanda havuz zemini istenilen zamanlarda, sistem görüntüsü olmadan da kullanılabilir..

Doğal & Yapay Süs Havuzları

Biyolojik süs göleti, sadece görselliği ön planda olan içinde bitki ve istendiğinde balık konulan sistemi diğerlerinden farklı göletlerdir. İçinde barındırdığı suyu temizleyen ve su altı-su üstü bitkilerinin; kurbağalar gibi sevimli hayvanların çevresinde su ile uyumlu olan ağaçlar ve sazlıkların; iskeleler, deckler, taşlar, çakıllar ve kayaların; su oyunlarını sağlayan fıskiye ve heykellerin, yani hem doğal hem mimari pek çok öğenin uyum içinde bir araya geldiği, heyecan verici bulunduğu ortama hayat katan ,renklendiren yaşam şeklidir.