Peyzaj

Bu bölüm peyzaj projesinin yürütülmesi ve hayata geçirilmesini sağlar. Projedeki fikirler coğrafi alan üzerinde gerçekleştirilir. Özel öğeler detaylandırılarak ve materyaller birleştirilerek doğru uygulama sağlanmış olur. Uygulama, peyzaj projelerinin gerçek hayata en uygun tasarım ve işlev yöntemi ile entegre edilmesidir.

Peyzaj Proje Tasarım

Proje tasarımı yapılacak alan üzerinde öncelikle analiz çalışması yapılır. Alan üzerinde tespit yapıldıktan sonra müşterinin de istekleri doğrultusunda projelendirme aşamasına geçilir. İki ve üç boyutlu tasarımlar görsel hazırlıkları tamamlandıktan sonra sunulur.

Yapısal peyzaj

Peyzaj mimarlığında gerekli olan yapısal konstrüksiyon elemanlarının, fonksiyonel kullanıma uygun olarak, belirli bir amaç çevresinde kisilerin kullanımına hazır hale getirilmesi, yapısal peyzaj tasarımının içinde yer almaktadır. bu konstrüksiyon elemanlarının en önemli ve sık kullanılanları ise sırasıyla

Aydınlatma Elemanları

Bahçe aydınlatma sistemleri ile alanınızdaki mimari yapıların ve bitkisel kompozisyonun geceleri de ön plana çıkması ve değişik ışık oyunları ile daha da ilgi çekici hale getirilebilmesi mümkün olmaktadır

Hazır Çim

Birkaç saat içerisinde toprak bir alanı kusursuz güzellikte doğal yeşil çim alana dönüştürürerek serildiği yerin güzelliğini ve değerini arttırır. KLOROFİL çim hatasız bütün bir dokuya sahiptir ve yabancı ot içermez. Serildiği alanda güneş ışınlarının yansımasını azaltır, toz oluşumunu önler ve mevcut toz, alerji sebebi olan polen ve zararlı partikülleri tutar, gürültüyü azaltır. En önemlisi diğer tüm yeşil bitkiler gibi zararlı karbondioksiti emerek yerine oksijen üretir, böylece çevrenin daha sağlıklı ve temiz olmasını sağlar.

Travers

Travers yeşil alanlarımızla uyumlu, sıcak görüntüsü olan bir malzemedir. Sağlığa etkileri net olarak bilinmemekle beraber ahşap travers ekolojik emprenye işleminden geçtiği için sağlığa zararı minimumdur. Travers dayanıklılığının yanısıra, kolayca sökülüp uygulanabilirliği, taşınabilirliği, hem duvar malzemesi hemde merdiven gibi kullanımlar olarak karşımıza çıktığı için peyzaj alanlarının vazgeçilmez bir elemanı olmuştur. Ayrıca diğer yapı materyalleri düşünüldüğünde hızlı tesisi edildiği içinde tercih edilmektedir.