Sulama Sistemleri

Sulama sistemleri, genel olarak damla sulama ve yağmurlama sulama olarak 2 kısıma ayrılabilir. Günden güne azalan su kaynaklarının verimli kullanılması, sulama için harcanan iş gücünün azaltılması, enerji kullanımının azaltılması için alanlarda uygun sulama sistemleri seçilmelidir.

Gelişen teknolojiyle beraber tesis edilen sulama sistemleri tam otomatik olabilmektedir. Siz sulamak istediğiniz alana aylarca gitmeseniz bile sizin ayarladığınız takvime sulamanız devam edecektir.

Drenaj Sistemleri

Genel olarak tüm bitkilerin büyümesi ve sağlıklı bir şekilde görülmesi için neler yapmamız gerektiği hakkında hepimizin bir fikri vardır. Ama bunların o canlılar için ne kadar önemli olduğunu ne kadarımız biliyor. Mesela bitkilerin susuzluktan kuruyarak öldüğüne hepimiz şahit olmuşuzdur. Peki ya fazla su ile köklerin çürüyerek ölmesine ! İşte bu yüzden drenaj sistemi bitkiler ve çim için en önemli yaşam anahtarlarından biridir. Susuzluk bitkiler için ne kadar önemli ise, fazla su da bir o kadar önemlidir. Drene edilmeyen fazla su bahçenizi bir anda yok edebilir.

Çim Sulama

Damla Sulama

Yangın Hidrantı